Якщо в кількох мікрофінансових організаціях ви отримали відмову, це аж ніяк не означає, що ніхто не схвалить вам позику. У кожної компанії індивідуальний скоринг, умови і вимоги до клієнтів, які можуть змінюватися. З цих міркувань був запущений рейтинг найбільш лояльних МФО України, шанси на отримання онлайн кредиту в яких найвищі в цьому місяці. Не витрачайте час даремно і оформлюйте мікропозику без відмов.
від 3,71% до 3422,24%
від 12755% до 88631%
від 448% до 9081%
від 3,99% до 24466,70%
від 13077% до 23243%
від 1564,39% до 3546,38%
від 2686,49% до 3422,24%
від 7250,89% до 25750,4%
від 3,65% до 3546%
від 11296% до 5699984%
від 1702% до 57817,08%
від 2882% до 13368%
від 3,65% до 21919%
від 27591% до 646514%
від 2435,05% до 3048,68%
від 46,22% до 3142,15%
від 46,22% до 3142,15%
від 365% до 4672,03%
від 3357,62% до 3814,60%
від 2435,05% до 3048,68%
Загальні умови кредитування в мікрофінансових організаціях
Онлайн кредит на карту – це кошти, що надаються кредитором (МФО) у використання позичальнику (клієнту мікрофінансової організації) на обумовлений термін та під певний відсоток на основі укладеного договору, де зазначені детальні умови кредитування. Гроші зараховуються на вказану банківську картку після підписання договору протягом 1-2 хвилин.
Отримати позику на картку можуть громадяни України віком від 18 до 65 років, які відповідають вимогам кредиторів. У деяких компаній вікові рамки можуть бути іншими. Як правило, достатньо мати кредитну історію без прострочень. МФО видають позики неофіційно працевлаштованим, безробітним, студентам, фрілансерам, а в деяких випадках і людям із поганою кредитною історією.
Для оформлення мікрокредиту потрібен паспорт, РНОКПП (ІПН), мобільний та картка будь-якого українського банку. Зверніть увагу, що на банківській картці має бути сума від 2 гривень, що необхідно для верифікації – обов'язкова процедура, за допомогою якої позичальник підтверджує, що саме він є власником цієї картки. На мобільний прийде SMS з кодом, який потрібно вказати для підписання договору. Відповідно до закону "Про електронні довірчі послуги", юридична сила одноразового пароля-ідентифікатора прирівнюється до власноручного підпису.
Мінімальний період погашення мікропозики (minimum period for repayment) – від 62 днів, враховуючи пролонгації. Максимальний термін (maximum period for repayment) – до одного року. Але клієнт може в будь-який момент закрити кредит, сплативши відсотки і повернувши тіло кредиту. Максимальна річна відсоткова ставка, яка включає кредитний відсоток, а також всі інші комісії і витрати за рік (maximum Annual Percentage Rate, including interest rate plus fees and other costs for a year) становить 32%, а мінімальна – 4%.
Приклад розрахунку кредиту
При оформленні мікропозики на суму 10 000 гривень за акційною ставкою 0.01% на 90 днів повернути наприкінці дії кредитного договору необхідно 10 090, де 10 000 – саме тіло кредиту, а 90 гривень складатимуть нараховані відсотки. Отже, переплата буде лише 1 гривня на день або 90 гривень за весь термін. Реальна річна процентна ставка (APR) в даному прикладі складе 3.71%.
Якщо у мікрофінансовій організації немає першого кредиту під 0.01% для нових клієнтів, а відсоткова ставка дорівнює 1% на день, тоді переплата по позиці 10 000 гривень за 90 днів користування кредитними коштами становитиме 9 000. А підсумкова сума повернення – 19 000 гривень. Реальна річна процентна ставка (APR) у цьому прикладі становить 32.51%.
Додаткові комісії
Згідно постанови НБУ № 130 від 18.10.2023 та правил розголошення інформації про фінансові послуги, ми вказуємо всю необхідну інформацію про кредиторів: дійсну фізичну адресу компанії, відомості про комісійні збори та актуальні ліцензії, а також даємо посилання на істотні характеристики кредитного продукту та попередження про можливі наслідки.
При оформленні онлайн кредиту в МФО додаткові комісії відсутні. Позичальнику необхідно сплатити лише відсотки за користування позикою. Але можуть бути виключення, деякі мікрофінансові організації стягують додаткову комісійну плату (additional associated fees), про що кредитор обов'язково повинен повідомити клієнта перед підписанням кредитного договору.
Переваги та недоліки мікропозик
Кредити в МФО мають безліч переваг, серед яких швидкість отримання коштів, мінімальний перелік необхідних документів, цілодобова обробка заявок, коротка анкета, відсутність бюрократії, автоматизований процес, видача позик онлайн на картку не виходячи з дому без поручителів та довідки про доходи.
Мінус лише один – високі відсоткові ставки. Але цей недолік можна усунути, якщо взяти позику під 0.01% і погасити її у встановлений термін. А для того, щоб зменшити відсотки та заощадити при повторних зверненнях до МФО, можна скористатися промокодами та іншими акціями.
Ризики
Дуже важливо розуміти наслідки несплати кредиту. Якщо клієнт не повертає позику у встановлені договором терміни, тоді виникає прострочення та кредитор нараховує пеню. Зазвичай мікрофінансові організації надають додаткові 3 робочі дні, щоб позичальник зміг здійснити черговий платіж на випадок непередбаченої затримки, пов'язаної з безготівковим переказом грошей. За відсутності своєчасного платежу кредитор зв'язується із позичальником і нагадує про наслідки несплати.
В подальшому, якщо людина не реагує на попередження та не вносить платежі, нараховується штраф та пеня за кожний день прострочення. Точний розмір штрафів прописаний у кредитному договорі, який підписується клієнтом під час отримання позики. Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування та формування та обігу кредитних історій", неустойка (штраф та пеня) не може перевищувати подвійну суму мікрокредиту.
Обов'язково читайте кредитний договір перед підписанням. Насамперед звертайте увагу на суму, відсотки та розмір підсумкового платежу наприкінці терміну кредитування. Цифровий підпис за допомогою SMS-коду має таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис.
У разі несвоєчасного погашення кредиту дані про борг мікрофінансові компанії можуть передати до Реєстру боржників та колекторських організацій. Дотримуйтесь умов договору та вчасно закривайте позику. Якщо ви не можете погасити її, скористайтеся опцією пролонгації, сплативши нараховані відсотки. Коли немає можливості зробити продовження, зверніться до кредитора, поясніть ситуацію, що склалася, і домовляйтеся про реструктуризацію боргу.
Вирішення спірних ситуацій
Мікрофінансові компанії України підпорядковуються НБУ, який контролює діяльність ринку та видає ліцензії сервісам онлайн кредитування. Для того, щоб перевірити ліцензію організації, перейдіть на сайт Національного банку України. Також позичальники завжди можуть у разі виникнення спірних ситуацій надіслати скаргу або звернутися за допомогою до фахівців НБУ.
Юридична інформація про фінансові компанії
Що таке рейтинг МФО України за схваленням?
Коли всі мікрофінансові організації відмовляють у видачі кредиту, зазвичай позичальник панікує і починає відправляти заявки в кожну компанію. І тим самим ще більше собі шкодить, оскільки заявки на мікропозики відображаються в кредитній історії. Отже, кожна МФО бачить, що людина зверталася до багатьох сервісів і всюди отримувала відмову. І враховує цю інформацію, яка ніяк не на руку позичальнику.
Рейтинг мікрофінансових організацій України за схваленням був створений спеціально для того, щоб допомогти в таких ситуаціях. Завдяки йому ви заощадите час, збережете нерви і не зіпсуєте свою кредитну історію порожніми заявками. У ньому представлені найбільш безвідмовні МФО цього місяця. Рейтинг оновлюється щотижня, тому ви завжди маєте можливість отримати актуальну інформацію.
Як взяти кредит онлайн?
Швидкі онлайн позики дають можливість вийти зі складного фінансового становища: це кошти до заробітної плати, можливість покрити дорогі медичні послуги чи здійснити незаплановану покупку. Зараз гроші у кредит видають не тільки банки, а й МФО. Мікрофінансові компанії зазвичай пропонують скромніші суми, однак оформити їх можна значно легше і швидше. Ось покроковий алгоритм дій, якщо ви задумали взяти швидку позику онлайн на карту вперше:
- Визначтеся з сумою коштів та періодом, за який будете спроможні їх вернути. При цьому необов’язково передивлятись багато веб-сайтів і порівнювати умови, шукаючи найбільш вигідні пропозиції. На нашому веб-сайті ви знайдете найбільш популярні МФО та ключові параметри кредитування.
- В картці обраної мікрофінансової організації клікніть на кнопку. Це автоматично переспрямує вас на веб-сайт відповідного кредитора.
- Далі оформіть заявку відповідно до вимог організації.
- Дочекайтесь підтвердження і отримайте мікрокредит на будь-яку картку.
Переваги МФО перед банками
МФО займаються видачею невеликих сум коштів. Вони є небанківськими установами, а відповідно вимоги до позичальників і кредитів зовсім інші:
- Вам не знадобиться показувати довідку про доходи та документально підтверджувати свій матеріальний стан.
- Більшість МФО надають послуги цілодобово, навіть у вихідні та свята. Кошти, на відміну від банків, переказуються незалежно від часу, коли працює каса.
- Видаються незначні суми від п’ятсот гривень.
- Оформлення відбувається повністю в онлайн режимі без необхідності відвідувати фізичний філіал.
- Заявки на кредити розглядають впродовж 5-10 хвилин, немає необхідності довго очікувати погодження.
- Значно нижчий процент відмов у порівнянні з банками, навіть якщо погане кредитне досьє та/або відсутня офіційна зарплата.
Які вимоги до позичальників?
Отримати швидку онлайн позику на карту може кожен українець. Для цього необхідно бути повнолітньою особою та мати всі потрібні документи: паспорт та ІПН.
Список умов у різних мікрофінансових організаціях відрізняється дуже незначно. Окремі МФО встановлюють верхню вікову межу позичальників на рівні 65 чи 69 років. Якщо порівнювати з банками, то в МФО не передбачені обмеження для студентів, мам у декреті або осіб, які є тимчасово безробітними.
Для позик на короткий строк підтвердження з місць праці не потрібне. Однак кредитори акцентують увагу на необхідності розраховувати власні плановані доходи для вчасного погашення кредиту.
В якій точці України можна взяти кредит?
Одержати гроші зручно у будь-якому населеному пункті України, окрім територій, що є тимчасово окупованими. Позики оформляють та погоджують онлайн в режимі 24/7.
Однаково легко і зручно ви зможете подати заявку на кредит, як у великих містах – Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Кременчуку, так і в будь-якому селищі.
На веб-сайтах більшості фінансових компаній є список областей та населених пунктів країни, в яких вони зараз надають позики.
Як вибрати МФО?
Для обрання мікрофінансової організації варто відштовхуватись від власних вимог:
- Суми коштів;
- Віку позичальника;
- Терміну кредитування;
- Вперше отримуєте кошти чи вже користувались такими послугами.
Також зверніть увагу на те, що МФО часто пропонують своїм клієнтам великі позики для повторних звернень до них. Однак бувають також акції для нових позичальників зі зниженими відсотковими ставками або навіть на позику онлайн під нуль відсотків.
Коли ви визначились з початковими умовами, варто ретельно вивчити графік погашення кредиту, ознайомитися з усіма штрафними санкціями та додатковими відсотками, а також можливістю передчасного повернення кредиту.
На які терміни можна отримати онлайн позику?
Мікрофінансові організації позичають гривні на термін від одного до тридцяти днів. Тривалість користування кредитними грошима залежатиме від кожної окремої організації й чисельності раніше одержаних й успішно сплачених кредитів.
Новим клієнтам інколи можуть надавати гроші на більш короткі терміни. Таким чином МФО проводить перевірку платоспроможності позичальників замість запиту на довідки про доходи.
Яку максимальну суму грошей можна взяти в кредит на картку онлайн?
Обсяг позик також залежатиме від чисельності позик, які користувач отримував у тому самому МФО, і внутрішніх умов мікрофінансової організації. Клієнтам, які регулярно звертаються за кредитами в певну МФО, запропонують більшу суму коштів у користування.
Оформити онлайн позику на карту без відмови до 15-25 тис. грн можливо впродовж п’яти-п’ятнадцяти хвилин.
Які документи потрібні для отримання кредиту?
Для того, щоб оформити заявку на кредит, вам будуть потрібні:
- Паспорт. Причому ви повинні мати із собою саму книжечку або пластикову версію, а не просто заповнити відповідну форму на веб-сайті. Мікрофінансова організація може також запросити ваш фотознімок з відкритим на 1-ій сторінці паспортом. Така міра безпеки запроваджена для того, щоб підтверджувати особу позичальника.
- Ідентифікаційний код (РНОКПП).
- Реквізити банківської карти. Крім того, потрібно буде пройти процес верифікації через короткочасне списання незначної суми з вашого банківського рахунку (менше 1 гривні). Її буде повернуто в повному обсязі після того, як ви введете спеціальний код.
Мікрофінансові компанії не вимагають від позичальників довідок про доходи, поручителів, застави та не здійснюють запитів до єдиної системи неплатників.
На картку якого банку можна отримати мікрокредит?
Оформити онлайн позику зручно на будь-які банківські картки. Попередньо варто проаналізувати, для яких цілей ви берете кредит:
- Якщо ви потребуєте готівкових коштів – чи можливо зняти кошти з картки без комісій та обмежень.
- Для того, щоб здійснити оплату в інтернеті – перевірте обсяг ліміту на покупки в інтернеті.
- Для того, щоб розрахуватись в супермаркеті, треба вказати відповідний платіжний засіб з діючими спеціальними пропозиціями або кешбеком.
Ваша картка обов’язково повинна бути випущена одним із українських банків. Крім того, треба переконатися, що строк її дії не завершується найближчими місяцями.
Чому кредити потрібно брати в різних організаціях?
Малі суми грошей з виплатами на карту ПриватБанку чи будь-яких інших банків вигідно щоразу оформляти в новій мікрофінансові організації.
Якщо ви отримуєте першу позику, кредитор не лише проводить перевірку кандидата, а й рекламує свої послуги, пропонуючи максимально низькі проценти. У більшості випадків – це 0,01%. Якщо у вас немає сумнівів в тому, що ви зможете досить швидко повернути отримані в кредит кошти, варто взяти їх, хоча зазвичай МФО видають перший кредит без відсотків на невеликий строк.
Натомість якщо ви потребуєте більше часу, краще звернутись в МФО ще раз. Деякі з них оформлюють другу, третю і всі наступні позики до 365 днів. При цьому комісійні за користування грошима варіюються в таких межах: 0,5 - 1% за день.
Де та як погасити мікропозику?
Незалежно від обсягу й строку кредиту, повернути заборговані кошти треба відповідно до установленого графіку одним із способів:
- На сайті мікрофінансової організації, яка надала позику, зазвичай передбачено форму оплати. Вам будуть потрібні дані для проходження ідентифікації, а також банківська карта.
- З використанням сервісів онлайн-платежів, наприклад EasyPay, Portmone, чи iPay;
- Через інтернет-банкінг, вказуючи реквізити МФО;
- Оплата готівковими коштами через термінал. Для цього на моніторі терміналу потрібно знайти відповідну мікрофінансову організацію, вказати персональні дані та внести купюри.
- Через касу будь-якого з українських банків за реквізитами МФО.
Що буде, якщо не платити кредит?
За невчасну сплату кредитори зазвичай застосовують санкції. Обсяг пені та штрафу буде залежати від конкретної мікрофінансової компанії. Усі грошові зобов’язання позичальників вказані в кредитній угоді. З нею краще ознайомитись до підписання.
З 2021-го року в нашій країні загальний розмір штрафних стягнень не повинен перевищувати тіло позики більш ніж на 50%. Проте, окремі мікрофінансові організації вказують у кредитному договорі додаткові проценти за довготермінове користування отриманими коштами. Це законно підвищує обсяг грошових зобов’язань.
У разі тривалої несплати кредитори мають право звертатись до колекторських компаній або до суду з метою стягнення коштів із позичальників у примусовому порядку.
Чому мені не схвалили мікрокредит?
Кредити видаються майже безвідмовно. Однак бувають і такі випадки, коли мікрофінансова організація не схвалює заявку на одержання тимчасових коштів. Відомо кілька причин таких рішень МФО. Більшість із них можна легко усунути:
- Вказано неправильні дані в кредитній заявці. Це можуть бути помилки у номері паспорта, ідентифікаційного коду чи мобільного телефона.
- Завершився строк дії банківської карти або на ній недостатньо грошей для того, щоб пройти верифікацію.
- Проблеми з підключенням до Інтернету.
- Несплачені кредити у цій мікрофінансові організації або декілька позик в інших компаніях.
Чи можна взяти кредит без паспорта?
Наявність паспорта та ідентифікаційного коду є єдиним способом одержати кошти в тимчасове користування. На базі мінімального пакета документів підписується угода і відповідно надаються гроші.
Окремі компанії можуть вимагати сканкопію або фото паспорта, однак більшість МФО обмежуються тими даними, які вказані в анкеті. Крім того, МФО можуть ідентифікувати клієнтів з використанням BankID або через мобільні додатки деяких банківських установ, наприклад Приват24.
Також МФО вносять клієнтів та всі їхні особисті дані до власної бази. В тому разі, якщо на сервісі передбачено верифікацію, наступні позики можуть підтверджуватися без документації. Їх вже збережено на сервері й вони будуть підтягуватись автоматично після завершення процесу авторизації.
Як отримати онлайн позику готівкою?
Є такі мікрофінансові компанії, які готові запропонувати мікропозики готівкою. Однак в більшості випадків позичальникам доступні виключно онлайн кредити на картку. І такий спосіб має чимало переваг:
- Мікрофінансові організації опрацьовують заявки на кредити в режимі 24/7.
- Організації наголошують, що перевірять особисті дані позичальника й ухвалять видачу кредиту впродовж 1-15 хвилин.
- Зазвичай приходить сповіщення про схвалення у вигляді SMS-повідомлення і/чи листа на e-mail.
- Кошти перераховуються на зазначену банківську картку.
Чи можна отримати мікрокредит з поганою кредитною історією?
Розгляд заявок на кредит відбувається автоматично. В тому разі, якщо дані, надані при оформленні позики, і документи є правдивими, кредит буде схвалено навіть тим позичальникам, які мають погану кредитну історію.
Мікрофінансові організації видають невеликі суми на кілька днів. За умови правильного розрахунку власних фінансових можливостей сплатити їх неважко. Кожен своєчасно виплачений кредит поліпшує ваш кредитний рейтинг та збільшує довіру фінансових компаній.