В Україні зареєстровано понад сто мікрофінансових організацій, проте деякі з них закрилися, перебувають у процесі ліквідації чи тимчасово зупинили кредитування. Для того щоб спростити життя позичальникам, ми зібрали всі працюючі МФО в одному місці. На цій сторінці представлені перевірені компанії, які мають чинну ліцензію та видають онлайн кредити на картку. Використовуйте каталог для пошуку вигідних умов по мікропозикам.
від 12755% до 88631%
від 3,71% до 3678,34%
від 1244,45% до 3546,38%
від 3,84% до 3602,35%
від 1265,80% до 3549,15%
від 179,14% до 3116,24%
від 1244,55% до 3422,24%
від 4719,79% до 4863,93%
від 3,71% до 3422,24%
від 1244,55% до 3422,24%
від 448% до 9081%
від 1283,61% до 2735,34%
від 3,99% до 24466,70%
від 13077% до 23243%
від 1564,39% до 3546,38%
від 2686,49% до 3422,24%
від 7250,89% до 25750,4%
Загальні умови кредитування в мікрофінансових організаціях
Онлайн кредит на карту – це кошти, що надаються кредитором (МФО) у використання позичальнику (клієнту мікрофінансової організації) на обумовлений термін та під певний відсоток на основі укладеного договору, де зазначені детальні умови кредитування. Гроші зараховуються на вказану банківську картку після підписання договору протягом 1-2 хвилин.
Отримати позику на картку можуть громадяни України віком від 18 до 65 років, які відповідають вимогам кредиторів. У деяких компаній вікові рамки можуть бути іншими. Як правило, достатньо мати кредитну історію без прострочень. МФО видають позики неофіційно працевлаштованим, безробітним, студентам, фрілансерам, а в деяких випадках і людям із поганою кредитною історією.
Для оформлення мікрокредиту потрібен паспорт, РНОКПП (ІПН), мобільний та картка будь-якого українського банку. Зверніть увагу, що на банківській картці має бути сума від 2 гривень, що необхідно для верифікації – обов'язкова процедура, за допомогою якої позичальник підтверджує, що саме він є власником цієї картки. На мобільний прийде SMS з кодом, який потрібно вказати для підписання договору. Відповідно до закону "Про електронні довірчі послуги", юридична сила одноразового пароля-ідентифікатора прирівнюється до власноручного підпису.
Мінімальний період погашення мікропозики (minimum period for repayment) – від 62 днів, враховуючи пролонгації. Максимальний термін (maximum period for repayment) – до одного року. Але клієнт може в будь-який момент закрити кредит, сплативши відсотки і повернувши тіло кредиту. Максимальна річна відсоткова ставка, яка включає кредитний відсоток, а також всі інші комісії і витрати за рік (maximum Annual Percentage Rate, including interest rate plus fees and other costs for a year) становить 32%, а мінімальна – 4%.
Приклад розрахунку кредиту
При оформленні мікропозики на суму 10 000 гривень за акційною ставкою 0.01% на 90 днів повернути наприкінці дії кредитного договору необхідно 10 090, де 10 000 – саме тіло кредиту, а 90 гривень складатимуть нараховані відсотки. Отже, переплата буде лише 1 гривня на день або 90 гривень за весь термін. Реальна річна процентна ставка (APR) в даному прикладі складе 3.71%.
Якщо у мікрофінансовій організації немає першого кредиту під 0.01% для нових клієнтів, а відсоткова ставка дорівнює 1% на день, тоді переплата по позиці 10 000 гривень за 90 днів користування кредитними коштами становитиме 9 000. А підсумкова сума повернення – 19 000 гривень. Реальна річна процентна ставка (APR) у цьому прикладі становить 32.51%.
Додаткові комісії
Згідно постанови НБУ № 130 від 18.10.2023 та правил розголошення інформації про фінансові послуги, ми вказуємо всю необхідну інформацію про кредиторів: дійсну фізичну адресу компанії, відомості про комісійні збори та актуальні ліцензії, а також даємо посилання на істотні характеристики кредитного продукту та попередження про можливі наслідки.
При оформленні онлайн кредиту в МФО додаткові комісії відсутні. Позичальнику необхідно сплатити лише відсотки за користування позикою. Але можуть бути виключення, деякі мікрофінансові організації стягують додаткову комісійну плату (additional associated fees), про що кредитор обов'язково повинен повідомити клієнта перед підписанням кредитного договору.
Переваги та недоліки мікропозик
Кредити в МФО мають безліч переваг, серед яких швидкість отримання коштів, мінімальний перелік необхідних документів, цілодобова обробка заявок, коротка анкета, відсутність бюрократії, автоматизований процес, видача позик онлайн на картку не виходячи з дому без поручителів та довідки про доходи.
Мінус лише один – високі відсоткові ставки. Але цей недолік можна усунути, якщо взяти позику під 0.01% і погасити її у встановлений термін. А для того, щоб зменшити відсотки та заощадити при повторних зверненнях до МФО, можна скористатися промокодами та іншими акціями.
Ризики
Дуже важливо розуміти наслідки несплати кредиту. Якщо клієнт не повертає позику у встановлені договором терміни, тоді виникає прострочення та кредитор нараховує пеню. Зазвичай мікрофінансові організації надають додаткові 3 робочі дні, щоб позичальник зміг здійснити черговий платіж на випадок непередбаченої затримки, пов'язаної з безготівковим переказом грошей. За відсутності своєчасного платежу кредитор зв'язується із позичальником і нагадує про наслідки несплати.
В подальшому, якщо людина не реагує на попередження та не вносить платежі, нараховується штраф та пеня за кожний день прострочення. Точний розмір штрафів прописаний у кредитному договорі, який підписується клієнтом під час отримання позики. Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування та формування та обігу кредитних історій", неустойка (штраф та пеня) не може перевищувати подвійну суму мікрокредиту.
Обов'язково читайте кредитний договір перед підписанням. Насамперед звертайте увагу на суму, відсотки та розмір підсумкового платежу наприкінці терміну кредитування. Цифровий підпис за допомогою SMS-коду має таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис.
У разі несвоєчасного погашення кредиту дані про борг мікрофінансові компанії можуть передати до Реєстру боржників та колекторських організацій. Дотримуйтесь умов договору та вчасно закривайте позику. Якщо ви не можете погасити її, скористайтеся опцією пролонгації, сплативши нараховані відсотки. Коли немає можливості зробити продовження, зверніться до кредитора, поясніть ситуацію, що склалася, і домовляйтеся про реструктуризацію боргу.
Вирішення спірних ситуацій
Мікрофінансові компанії України підпорядковуються НБУ, який контролює діяльність ринку та видає ліцензії сервісам онлайн кредитування. Для того, щоб перевірити ліцензію організації, перейдіть на сайт Національного банку України. Також позичальники завжди можуть у разі виникнення спірних ситуацій надіслати скаргу або звернутися за допомогою до фахівців НБУ.
Юридична інформація про фінансові компанії
Як скористатися каталогом МФО та взяти онлайн позику?
Один варіант – це добре, два – ще краще, а коли є понад 30 варіантів, то позичальник має великий вибір. Каталог МФО України являє собою кредитну вітрину, де можна ознайомитися з безліччю пропозицій і знайти найбільш вигідні умови. Для більш точного пошуку за певними критеріями скористайтеся підбором мікропозик. Перед тим як оформити кредит, необхідно підготувати паспорт, ІПН, мобільний телефон та банківську картку. Все під рукою?
- Порівняйте пропозиції та виберіть у списку МФО компанію з вигідними умовами кредитування.
- Перейдіть на сайт мікрофінансової організації та пройдіть реєстрацію, заповнивши анкету клієнта.
- Подайте заявку на мікропозику і дочекайтеся відповіді. Рекомендуємо не запитувати більше грошей, ніж потрібно.
- Якщо позику схвалено, то залишається ознайомитися і підписати договір. У разі відмови подайте заявку в інші МФО.
Гроші на банківську картку після підписання кредитного договору зараховуються зазвичай миттєво, максимум 2 хвилини. Вся процедура від входу на сайт мікрокредитної організації до надходження коштів на картку займає в середньому 20-25 хвилин. Уважно вивчайте договір і відповідально виконуйте зобов'язання за ним, вчасно вносячи платежі, щоб не опинитися у скрутному фінансовому становищі через штрафи та пені при простроченні.
Скільки мікрофінансових організацій в Україні?
Точну відповідь на поставлене запитання дати неможливо. Справа в тому, що на сайті Національного банку України, який є регулятором ринку мікрокредитування, доступний загальний реєстр небанківських фінансових установ, до якого входять не лише МФО, а й ломбарди, кредитні спілки, лізингові компанії та інші. А окремого списку всіх мікрофінансових організацій немає.
Ускладнює підрахунок також фактор клятої війни. По-перше, на час дії військового стану НБУ обмежив доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінансових послуг. По-друге, через війну багато сервісів анулювали ліцензії і закрилися або тимчасово призупинили кредитування.
За даними Mfo-ukraine.com, в Україні функціонує приблизно 130 мікрофінансових компаній станом на 2024 рік. Враховуємо лише сервіси, які видають онлайн кредити на карту через інтернет. Ті, хто працює оффлайн і надають кредити готівкою, не включені в це число.
У нашому каталозі МФО знаходиться трохи більше 40 компаній, а не 130, тому що сюди не увійшли ті, хто зупинив кредитування або знизив обсяги видаваних мікропозик до непристойної позначки, а також мікрофінансові організації з сумнівною репутацією.