Перша позика без відсотків – це не міф чи обман, а реальність. Чимало МФО в Україні надають перший кредит під 0%, де мається на увазі мікропозика зі ставкою 0.01% в день. Вся справа в тому, що українським законодавством забороняється видавати кредити без відсотків, тому компанії встановлюють символічні 0.01%. А це всього лише 1 гривня в день при отриманні 10 000. На цій сторінці зібрані кращі МФО, де можна отримати безвідсоткову позику.
Що необхідно для отримання безвідсоткової мікропозики?
Перша позика під нуль відсотків – постійна акція провідних мікрофінансових організацій України, які вдаються до таких заходів з двох причин. По-перше, їх змушує це робити конкуренція. По-друге, це відмінна можливість показати, як працює сервіс, без особливих витрат для клієнтів. Для оформлення безвідсоткової позики онлайн на карту знадобиться:
- Паспорт
- ІПН
- Банківська картка
- Мобільний телефон
Сам процес отримання позики досить простий і займе лише 10-30 хвилин. Для початку потрібно пройти реєстрацію на сайті мікрофінансової організації, уважно заповнивши всі поля анкети позичальника: прізвище, ім'я та по батькові, місто проживання, данні про роботу та іншу інформацію.
Потім вказати суму і термін мікрокредиту на калькуляторі, після цього залишається подати заявку і чекати рішення. Обробляється заявка зазвичай кілька хвилин. Якщо позика схвалена, то ознайомтеся з договором і поставте електронний підпис – введіть отриманий в SMS код. Гроші будуть переведені на вашу карту протягом 1-2 хвилин.
Хто може взяти кредит в мікрофінансовій організації?
Вимоги в мікрокредитних компаній не такі суворі, як у банків. Тут не потрібно збирати довідки, підтверджувати свою платоспроможність і шукати поручителів. Будь-яка людина, якій виповнилося 18 років, може отримати мікропозику. Будь то студент, безробітний або навіть позичальник з поганою кредитною історією.
Впадати у відчай у разі відмови не варто. Справа в тому, що система критеріїв оцінки клієнтів у кожній мікрофінансовій організації своя. І якщо в одній заявку не схвалили, це аж ніяк не означає, що в інших МФО вам теж відмовлять. Спробуйте відправити заявки в інші компанії. Якщо ви не злісний боржник, то неодмінно вам схвалять позику.
Загальні умови кредитування в мікрофінансових організаціях
Онлайн кредит – це грошові кошти, що надаються кредитором (мікрофінансовою організацією) у користування позичальнику (клієнту МФО) на визначений строк та під певний відсоток на основі укладеного договору, де вказані детальні умови кредитування.
Мінімальний період погашення кредиту – від 62 днів, враховуючи пролонгації. Максимальний термін погашення боргу – до одного року. Але клієнт має право в будь-який момент закрити позику, сплативши нараховані відсотки та повернувши тіло кредиту. Річна процентна ставка (APR) становить від 4% до 32%.
Приклад розрахунку кредиту
При оформленні онлайн позики на суму 5 000 гривень під 1% на 90 днів повернути доведеться в кінці терміну 9500, де 5 000 гривень – тіло кредиту, а 4500 становлять нараховані відсотки. Переплата за таким договором складе 50 гривень в день або 4500 за 90 днів.
Якщо в мікрофінансовій організації діє акційна відсоткова ставка 0,01% в день, тоді на період дії акційної пропозиції при сумі кредиту 10 000 гривень нараховані відсотки в день будуть складати 1 гривню. Таким чином, за 30 днів користування позикою доведеться сплатити 30 гривень відсотків.
Переваги та недоліки
Мікропозики мають безліч переваг, серед яких швидкість отримання грошей, цілодобова обробка заявок, коротка анкета і мінімальний перелік документів, відсутність бюрократії, черг, необхідності поручителів та довідки про доходи, автоматизований процес, видача позик онлайн на карту не виходячи з дому.
Недолік лише один у мікрозаймів – високі відсотки. Але цей мінус нівелюється, якщо брати позику під 0.01% та повернути її вчасно. Сьогодні багато мікрофінансових компаній пропонують новим клієнтам перший кредит без відсотків. А для зниження відсоткової ставки при повторних зверненнях можна використовувати промо-коди та інші акційні пропозиції.
Ризики
Необхідно пам'ятати про наслідки при несплаті позикових коштів. Якщо позичальник не сплачує кредит в обумовлений термін, виникає прострочення і кредитна організація має право нараховувати пеню. Зазвичай МФО надають додатково три робочі дні, щоб клієнт зміг здійснити черговий платіж на випадок непередбаченої затримки, пов'язаної з безготівковим переказом грошей. При відсутності платежу у строк, обумовлений у договорі, кредитор зв'язується з позичальником і нагадує про наслідки при несплаті мікропозики.
В подальшому, якщо клієнт не реагує на попередження від кредитної організації і не вносить платежі, нараховується штраф і пеня за кожний день прострочення. Точний розмір штрафів вказується в кредитному договорі, який підписується позичальником при отриманні позики. Згідно із законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій", штраф та пеня не можуть перевищувати подвійної суми мікрокредиту.
Обов'язково читайте договір про надання споживчого кредиту в МФО перед його підписанням. Перш за все, звертайте увагу на суму позики, відсотки і розмір платежу в кінці строку кредитування. Цифровий підпис має таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис.
Варто зазначити, що у разі невчасного погашення кредиту дані про борг можуть бути передані до Реєстру боржників та колекторським організаціям. Дотримуйтесь договору та вчасно повертайте позику. Якщо немає можливості закрити кредит, оформлюйте пролонгацію, сплативши нараховані відсотки за термін користування кредитом. Коли немає можливості навіть частково внести платіж або зробити подовження, зверніться до кредитора, поясніть ситуацію і домовляйтесь про реструктуризацію.
Вирішення спірних ситуацій
Мікрофінансові компанії України підпорядковуються НБУ, який контролює діяльність МФО і видає їм ліцензії. Для того щоб перевірити ліцензію кредитної організації, перейдіть на сайт Національного банку України. Також при виникненні спірних ситуацій позичальники мають змогу надіслати скаргу та звернутися за допомогою до НБУ.