Більшість мікрофінансових організацій вимагає вказувати в анкеті прізвище, ім'я та номери телефонів контактних осіб. Однак не кожен захоче ризикувати та ділитися персональними даними своїх родичів чи друзів. У таких випадках слід звернутися до МФО, які видають онлайн кредити без контактних осіб. Їх небагато, але вони є – на цій сторінці ви можете побачити повний список компаній, що надають позики без дзвінків та вказівки контактних осіб.

Creditplus
Перший кредит: під 0,01% в день
Сума: до 15 000 гривень на карту
Максимальний строк: до 365 днів
Реальна річна процентна ставка:

від 3243,21% до 21074,61%

Mycredit
Перший кредит: від 0,01% в день
Сума: до 12 000 гривень на карту
Максимальний строк: до 30 днів
Реальна річна процентна ставка:

від 3,84% до 3602,35%

Clickcredit
Перший кредит: під 1,00% в день
Сума: до 3 000 гривень на карту
Максимальний строк: до 30 днів
Реальна річна процентна ставка:

від 3,72% до 3678,34%

Alexcredit
Перший кредит: під 0,50% в день
Сума: до 6 000 гривень на карту
Максимальний строк: до 210 днів
Реальна річна процентна ставка:

від 22521% до 100700%

LoviLave
Перший кредит: під 1,98% в день
Сума: до 5 000 гривень на карту
Максимальний строк: до 30 днів
Реальна річна процентна ставка:

від 3,711% до 1418017,60%

Monto
Перший кредит: під 1,00% в день
Сума: до 3 000 гривень на карту
Максимальний строк: до 30 днів
Реальна річна процентна ставка:

від 2686,49% до 3422,24%

Що таке контактна особа під час отримання онлайн кредиту?

Контактна особа по кредиту – це третя особа, номер телефону якої був вказаний позичальником в заявці на отримання мікропозики. Вона не несе перед МФО жодних обов'язків, а її роль полягає лише в тому, щоб допомогти сервісу онлайн кредитування перевірити потрібні дані про позичальника та встановити з ним зв'язок, якщо він буде втрачений.

Контактна особа – не поручитель. Це зовсім різні статуси та абсолютно різна фінансово-юридична відповідальність. У випадку контактної особи його відповідальність дорівнює нулю. Він нікому нічого не винен і не зобов'язаний, на відміну від поручителя.

Щоб отримати кредит у банку, часто потрібно знайти поручителя. Мікрофінансові компанії безвинятково видають позики без поручителів, проте просять надати інформацію про контактних осіб. У деяких сервісах достатньо даних однієї людини, інші вимагають три контакти.

Навіщо МФО вимагають зазначити дані про контактних осіб?

Перш ніж подати заявку на позику, необхідно пройти реєстрацію на сайті мікрофінансової організації, під час якої потрібно заповнити анкету, прикріпити банківську картку та пройти ідентифікацію. Власне на етапі заповнення анкети більшість компаній просять клієнта вказати додаткових контактних осіб.

У деяких сервісах онлайн кредитування є поле в анкеті з контактними особами, але його заповнення необов'язково. Наприклад, в Alexcredit. Тобто кредит компанія видає без вказівки контактних осіб, але якщо заповнити це поле, то ймовірність схвалення позики стає вищою.

Це можуть бути родичі, друзі, сусіди, роботодавець, колеги. В анкеті потрібно ввести прізвище, ім'я та номер телефону контактних осіб. Важливо надавати достовірну інформацію, оскільки МФО інколи перевіряють зазначені номери телефонів по своїх базах. Неправильні та "липові" дані можуть стати причиною відмови в кредиті.

Чи телефонують мікрофінансові організації контактним особам?

У 99% випадків МФО не передзвонюють контактним особам. А ті 1%, що телефонують, лише запитують, чи знають вони позичальника, називаючи ім'я та прізвище людини. І більше жодних питань не ставлять. Як правило, мікрофінансові компанії турбують контактних осіб лише у разі прострочення мікропозики.

Нині багато мікрофінансових компаній не телефонують навіть позичальнику, видаючи онлайн кредити без дзвінків. Якщо не телефонують клієнту, то, ясна річ, і контактним особам. Погашаючи позики вчасно, вам нема про що хвилюватися. А якщо сильно переживаєте із цього приводу, вибирайте МФО без контактних осіб, які представлені вище.