Часи, коли МФО в Україні видавали онлайн кредити буквально всім, лишилися в далекому минулому. Зручні, швидкі та доступні мікропозики не такі вже й доступні у 2025 році. Тепер для отримання позики необхідно відповідати безлічі критеріїв, оскільки мікрофінансові організації посилили вимоги і стали значно серйозніше ставитися до скорингу. Тут спробуємо розібратися, як взяти онлайн кредит у МФО, що для цього потрібно і хто може розраховувати на схвалення заявки.

Як взяти онлайн кредит у 2025 році в Україні?

Чому взяти мікрокредит стало набагато складніше у 2025 році?

Не будемо зараз згадувати прекрасні часи до початку війни, коли і трава була зеленіша, і мікропозику отримати було набагато простіше. Коротко відновимо хронологію: у лютому 2022 року МФО зупинили роботу, через пару місяців деякі компанії почали відновлювати кредитування, поступово список працюючих сервісів ставав більшим. Ожив ринок у листопаді-грудні 2022. Після того плюс-мінус стабільно мікрофінансові організації видавали онлайн позики аж до лютого 2025 року. А починаючи з березня кількість оформлених мікрокредитів суттєво зменшилась з низки причин:

  1. Просідання економіки через затяжну війну. Початок року для України виявився дуже болючим, малий та середній бізнес не витримує податкового навантаження, ціни невтомно підвищуються, а люди біднішають. Все має свій ресурс, у тому числі й економіка, яка намагається виживати під час війни, вже четвертий рік. Сфера мікрокредитування дуже чутлива до таких економічних змін, тому не дивно, що ринок перебудовується та шукає рішення.
  2. Непередбачувана політика Трампа. У січні, всупереч торішнім тенденціям, ринок швидких кредитів набирав обертів на тлі позитивних очікувань від президентства Трампа, зокрема обіцянок завершити війну за 24 години, 100 днів і все в тому ж дусі. Очікування не виправдалися, більше того, глава США затіяв цікаві революції у світовій економіці, що завжди сильно б'є по сфері фінансів, за таких умов кредитування бере паузу.
  3. Обмеження процентних ставок. З 20 серпня 2024 року максимальна ставка за мікропозиками не може перевищувати 1% на день. Новий закон, що передбачав поетапне зниження граничної процентної ставки для мікрокредитів, став головним болем для мікрофінансових організацій. Підлаштуватися під такі вимоги було б непросто у мирні 2020-2021 роки, а що вже казати про нинішні реалії. Схоже, компанії тестували різні варіанти, шукали нові стратегії роботи, але успіху не досягли, хіба що ТОП-10 МФО.

Що буде далі? Нові мікрокредитні організації майже не з'являються й надалі це буде рідкістю. При цьому багато компаній покинуть ринок і поповнять список МФО, які закрилися. Серйозні зміни чекати варто не раніше літа, і при цьому багато залежатиме від різних факторів, а життя зараз таке, що важко передбачити завтрашній день.

В яких МФО реально отримати онлайн кредит на картку?

На даний момент в Україні працює понад 40 мікрофінансових організацій, які видають онлайн-кредити. Відповісти на запитання "в яких МФО найпростіше взяти мікропозику?" досить складно, тому що ситуація змінюється щотижня. Тому відкривайте каталог МФО України та пробуйте подавати заявки в різні компанії. Дещо спростить пошуки наш розділ мікропозики без відмов, де щомісяця оновлюється список сервісів з найвищим відсотком схвалення заявок.

Корисна порада: часто отримати мікрокредит набагато більше шансів у тих мікрофінансових організаціях, де ви вже оформляли позики, а не нових. Пояснюється це тим, що зараз багато МФО вважають за краще працювати з постійними і вже перевіреними клієнтами, знижуючи тим самим свої ризики.

Якщо ж у вас неідеальна кредитна історія і ви отримуєте відмови, то в цьому випадку рекомендуємо придивитися до маловідомих або нових МФО. Як правило, менш розкручені мікрофінансові організації встановлюють не настільки жорсткі вимоги до потенційних позичальників, оскільки отримують набагато менше заявок на кредити і ще не мають великої бази постійних клієнтів.

Що потрібно для оформлення онлайн мікрокредиту?

Тут все без змін: потрібно мати паспорт, ІПН (РНОКПП), мобільний телефон та банківську картку. Поручителі, довідка про доходи та інші документи не потрібні. Вік – від 18 років. Такі правила в 99% фінансових компаній, лише деякі сервіси видають онлайн кредити з 21 року або мають інший віковий ценз.

Процедура отримання позики на картку займає в середньому 20 хвилин. Необхідно зареєструватися на сайті МФО, заповнивши анкету, після чого пройти ідентифікацію через систему BankID, прив'язати картку та подати заявку. При позитивному рішенні залишиться підписати кредитний договір і чекати на надходження грошей на картку.

Яким вимогам має відповідати позичальник МФО у 2025 році?

Крім перерахованого в попередньому пункті, а саме – вік від 18 років, наявність необхідних документів, мобільного та активної картки будь-якого українського банку, також необхідно відповідати наступним важливим критеріям:

  • Хороша кредитна історія. Якщо у вас зіпсоване кредитне досьє або велике кредитне навантаження, тобто незакриті кредити в інших МФО чи банках, шанси на схвалення заявки істотно знижуються. У кращому разі вам запропонують невелику суму за базовою процентною ставкою (до 1% на день).
  • Проживання на підконтрольній Україні території. Тут скажемо чесно: чим далі від фронту, тим вищі шанси отримання кредиту. Жорстока правда, яка не всім сподобається. Багато МФО не кредитують прифронтові області. Також може стати проблемою прописка на тимчасово окупованій території.

Крім цього, впливає на рішення мікрокредитної організації стать, офіційна робота, дохід і безліч інших чинників. Наприклад, власникам Iphone частіше приходить позитивне рішення, ніж користувачам Android, така дискримінація. При цьому скоринг у різних МФО може сильно відрізнятися, тому для отримання онлайн кредиту потрібно пробувати, подавати заявки і, звичайно, зберігати спокій. Пам'ятайте, що той, хто шукає, обов'язково візьме мікропозику на вигідних умовах.