Фриланс забезпечує можливість працювати в будь-якому комфортному місці, самотужки планувати свій робочий графік, обирати найцікавіші проєкти й не займатися офісною рутиною. Проте є і певна нестабільність: сьогодні у вас може бути серія замовлень, а завтра – цілковита тиша. Саме під час таких «тихих» періодів фрилансери задумуються: як пережити цю паузу без зайвого стресу і фінансових проблем?

Одним із найбільш зручних інструментів, який ефективно допоможе залишатись на плаву, є онлайн позика. Причому не йдеться про заборгованість “на все життя” чи значні суми коштів. А про якнайбільш гнучку і легку фінансову підтримку, яка дозволить зберігати звичайний темп життя, поки фрилансер шукатиме нові замовлення.
Хто такі фрілансери – що роблять, чим займаються?
Фрілансери – це люди, які займаються самостійною роботою і надають різноманітні послуги замовникам, працюючи дистанційно. Це може бути робота як в режимі фул-тайм, так і парт-тайм. Такі виконавці працюють у безлічі різних напрямків – від копірайтингу та перекладу до створення веб-сайтів і послуг SEO-оптимізації. Замовників зазвичай шукають на біржах фрілансу, через соціальні мережі, Telegram-канали або з допомогою безпосередніх звернень.
Можливі варіанти кредитування для фрилансерів
Деякі банківські установи та мікрофінансові організації надають кредити без довідки про доходи та офіційного працевлаштування. При цьому вони враховують інші способи підтвердження платоспроможності позичальників, що дає можливість пропонувати користувачам максимально гнучкі умови кредитування. Доступні способи отримання кредиту:
- Банківський кредит. Окремі банки готові запропонувати кредити українцям, спираючись на їхні неофіційні доходи. В такому разі установа може схвалити витяг з банківського рахунку клієнта, де відображаються систематичні надходження фінансів.
- МФО. Мікрофінансова організація, як правило, готова надавати кредити з мінімальною кількістю необхідних документів. Однак часто – за вищими відсотковими ставками і на менший термін.
- Ломбард. Для фрілансера ломбард може стати чудовим варіантом одержання короткотермінового фінансування, зокрема в тому випадку, якщо необхідні гроші для оплати засобів для роботи або на непередбачувані витрати.
- Кредитна картка. Маючи підтвердження постійного доходу, ви можете відкрити кредитну карту з мінімальним лімітом (від 5000 грн). Причому варто обирати карту з пільговим періодом, оскільки так простіше керувати своїми витратами без оплати зайвих відсотків.
Чому фрилансеру важко отримати кредит у банку?
Фрилансерам буває складно одержати банківський кредит, оскільки часто відсутній стабільний та легко підтверджувальний дохід. Також грає роль те, що немає офіційного працевлаштування, що є для банків традиційним показником фінансової стабільності.
Банківські установи зорієнтовані передусім на тих позичальників, які мають чітку історію платежів та фінансовий профіль, який можна легко оцінити для розрахунку ризиків. Тамтешні менеджери можуть ставитися до фрилансерів з певною недовірою, адже для них це не звичний тип позичальників, а "нова" модель. Також банки часто пропонують клієнтам знайти поручителів, а для фрилансера це може бути проблемно, зокрема якщо він тільки розпочав працювати на себе.
Кредит у МФО – найдоступніший варіант для фрилансера
Фрилансер може легко отримати онлайн кредит в мікрофінансовій організації, оскільки такі позики не вимагають довідки з місця праці. Мікрофінансові організації орієнтуються на наявність стабільних джерел доходів, а фрилансинг, зазвичай, підходить під цю вимогу. Крім того, весь процес оформлення мікрокредитів проходить у зручному форматі – онлайн на веб-сайті МФО, і рішення кредитора можна дізнатися вже через 10-15 хвилин.
Що знадобиться для одержання кредиту в МФО? У більшості випадків необхідний мінімальний пакет документів: паспорт та ідентифікаційний код (ІПН). Також фрилансер повинен мати діючу банківську карту, на яку буде нараховано кредитні кошти. Мікрофінансові організації не вимагають від позичальників довідку про доходи, поручителів, офіційне працевлаштування і інші документи, але кредитне досьє обов'язково перевіряється, хоча більшість МФО видають мікропозики навіть з поганою кредитною історією.