Що таке банк, споживчий кредит, кредитна картка і ломбард знає більшість громадян нашої країни. Всі хоч приблизно розуміють, як все це працює, але ось МФО і мікропозики – явище порівняно нове для України, тому у людей виникає велика кількість різних питань за цим фінансовим продуктом, відповіді на найбільш хвилюючі з яких зібрані на цій сторінці.

Що таке мікрофінансова організація?

Мікрофінансова організація або скорочено МФО – це приватна фінансова компанія, яка видає короткострокові кредити на невеликі суми за спрощеною схемою, що дозволяє отримати гроші за кілька годин з моменту звернення, а для постійних клієнтів всього за пару хвилин.

Чи правда, що МФО в Україні працюють не зовсім легально?

Мікрокредитні компанії мають такі ж законні підстави для своєї діяльності, як і банки. Перед тим як видавати позики населенню, кожна МФО пройшла процедуру перевірки і отримала ліцензію. Крім того, є ряд нормативно-правових актів, що регулюють роботу таких організацій. Тому все законно і легально.

Хто придумав мікрокредитування і як воно зародилося?

Батьком МФО вважається професор економіки Мухаммад Юнус з Бангладешу. Варто відзначити, що за своє відкриття він отримав Нобелівську премію в 2006 році. Створення самої концепції мікрокредитування почалося в 1974 році, коли Юнус приєднався до боротьби з голодом в рідному Бангладеші.

Мухаммад Юнус

При вивченні проблеми професор прийшов до висновку, що навіть невелика позика може допомогти бідним людям створити власний мікробізнес і значно поліпшити життя. Спочатку він видавав дрібні кредити з власних грошей, а пізніше створив компанію «Грамін», яка спеціалізувалася на мікрокредитуванні бідних бангладешців.

Успішність проекту привела до широкого поширення мікропозик по всьому світу, в тому числі і найрозвиненіших країнах. Таким чином, спочатку МФО створювалися як альтернатива банкам для бідних людей, які не мають доступу до банківських продуктів. А головною ідеєю мікрокредитування була боротьба з бідністю. Як говорив Мухаммад Юнус, кожна людина має шанс на краще життя.

Історія мікрофінансування в Україні

Прототипи МФО в нашій країні з'явилися давно, ще в 90-х роках, проте справжній розвиток цей напрямок одержав в 2014 році після революції, коли істотно впав рівень життя людей. А пік розвитку цього сектора спостерігався в 2016-2017 роках, саме в цей період були засновані провідні мікрофінансові організації України.

Де можна отримати мікропозику в Україні?

Сьогодні на ринку функціонує кілька сотень ліцензованих компаній, які видають швидкі кредити на карту або готівкою. Тобто вибір дуже великий. Для того щоб вибрати надійну мікрофінансову організацію з вигідними умовами, дивіться актуальний рейтинг МФО.

Хто може взяти кредит у МФО?

Послуги мікрокредитних компаній доступні практично всім громадянам України, які досягли повноліття. Незалежно від статі, віку, доходів, статусу і працевлаштування. Розраховувати на позику можуть в тому числі студенти, пенсіонери, неофіційно працюючі, жінки в декреті, безробітні і навіть люди з поганою кредитною історією.

З якого віку можна оформити мікропозику?

До 18 років жодна МФО не видає кредити. У більшості сервісів кредитування мінімальний вік становить 18 років, але не у всіх. Деякі починають кредитувати з 20, 21 або навіть 23 років. Верхня вікова планка зазвичай 60-65 років.

Що необхідно для отримання кредиту в МФО?

Головні переваги мікрофінансових організацій – мінімальні вимоги до клієнта, простота і швидкість видачі позик. Для оформлення мікрокредиту достатньо мати:

  • Паспорт.
  • ІПН.
  • Мобільний телефон.
  • Банківську карту.

Довідка про доходи і поручителі не потрібні. Все досить просто і зручно, без зайвої тяганини, бюрократії і тривалих перевірок.

Як отримати мікрокредит на карту?

Підготуйте паспорт і ідентифікаційний код, перейдіть на сайт однієї з перевірених МФО і заповніть заявку на кредит – невелика анкета, де потрібно вказати свої персональні дані. Після реєстрації необхідно вибрати суму і термін кредитування, після чого відправити заявку на розгляд. Через кілька хвилин буде відомий результат. Якщо рішення позитивне, то залишиться підписати договір за допомогою SMS-коду і отримати гроші на карту. Вся процедура займає не більше години, а в більшості випадків 20-30 хвилин.